2015. március 8.,  vasárnap
NAPISport

Hatgólos győzelem az ötödik BL-középdöntőn

Győri Audi ETO KC – Nagybánya 29-23 (12-10)

Kemény küzdelem jellemezte a mai mérkőzést, főleg az első félidőben. A Nagybánya több alkalommal vezetett is a Győr ellen, de a 25. percre az ETO átvette a vezetést, amelyet utána ki sem engedett a kezéből. A második félidőben nőtt az ETO előnye, főképp Susann Müller és Heidi Löke góljainak köszönhetően. A meccs végére állandósult az 5-6 gólos előny, és végül magabiztosan győzött a hazai csapat.

Győri Audi ETO KC:

Herr, Löke 4, Sen 2, Kovacsics 6 (3), Szepesi 1, Litre, Bódi 1. Csere: Knedlikova 2, Morena, Müller 8, Korsós 2, Aguilar 1, Planéta, Hornyák 3, Csapó, Grimsbö. Kétpercesek: 2. Vezetőedző: Ambros Martín.

HCM Baia Mare:

Arenhart, Ardean 4, Makeeva 3, Marin 3, Davydenko 2, Nechita 1, Herrem 3. Csere: Szűcs, Abbingh 2, Lobach, Gjeorgievska 1, Ungureanu. Kétpercesek: 2. Vezetőedző: Tone Tiselj.

Ambros Martín értékelése: „Kemény hét van mögöttünk, és előttünk is. Gratulálok az ellenfélnek azért a küzdeni tudásért mit mutattak az egész BL középdöntő során. A mai meccsen az volt számomra a legfontosabb, hogy amikor hátrányba kerültünk, akkor sem veszítettük el a koncentrációt. A támadójátékunk kiváló volt ma, a védelemben voltak hiányosságok, de jó úton haladunk, van időnk, hogy kijavítsuk a hibáinkat. Tudjuk, miben kell még fejlődnünk, összességében elégedett vagyok a csapattal..

Susann Müller így látta a mai meccset: „Igazi kemény meccset játszottunk, az első félidőben akadtak még problémáink, nem jól járattuk a labdát, nem volt meg az igazi sebességünk. A Nagybánya is jó védekezést mutatott, ezért nem ment olyan jól a játékunk. A második félidőre azonban sikerült felpörögnünk, jól ment a labda, jó döntéseket hoztunk, és ez meghozta az eredményt, növelni tudtuk az előnyünket.”

Tone Tiselj nyilatkozata: „Úgy látom, életem legnagyobb kihívása az, hogy egyszer vére legyőzzem a Győrt, eddig maximum döntetlent sikerült elérnem ellene. A szezon legnehezebb hete van mögöttünk, egy hét alatt 3 iszonyú kemény meccset játszottunk, ez volt a legkeményebb. Igyekeztem ezért cserékkel frissíteni a csapatot, ez az első félidőben jobban sikerült. A második játékrészben a támadásban sok hibát követtünk el, a cseréink sem sikerültek olyan jól, és ezt a Győr kíméletlenül kihasználta. Viszont 50 percen át partnerei voltunk az ETO-nak. Csodás ez az Aréna, és véleményem szerint a legjobban szervezett klub otthona. Remélem, sok tanulságot tudunk levonni a mai meccsből, készülünk az utolsó BL-középdöntőre.”

A Nagybányától Camilla Herrem nyilatkozott: „Nagyon jól kezdtük a meccset, az első félidőben szinte végig csapatként játszottunk, meg is látszott az eredménye. A szünet után viszont egyéniessé vált a játékunk, az ETO gyakorlatilag azt csinálta, amit akart. A védelmünk nem állt össze, tulajdonképpen ez volt a kulcsa a vereségünknek.”

Forrás: gyorietokc.hu
még több Sport
Hosszú Katinkát még a vizes vb utolsó napján is ünnepelhette a közönség, 400 méter vegyesen..
A Nemzeti Sport információi szerint az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata ma jelenti be, hogy..
A 13 éves ráckevei motokrosszos megnyerte a hollandiai Arnhemben a szuperkrossz Európa-bajnokságot.
Simon Higby és Clara Prior olyan kiegészítőt készített, ami pontosan úgy néz ki, mintha egy..
A nemzetközi sportszövetségekkel való egyeztetések nyomán módosította a 2024-es budapesti olimpiai..
Szerdán 8 óra után leszállt Budapesten az úgynevezett aranygép, amellyel hazatértek Rio de..